Přeprava motorek a čtyřkolek do zajímavých lokalit

Desatero výhod cestování s námi »

Facebook

 
777 330 001 608 151 001
 
 
 

Sardinie

SARDINIE

Fotogalerie»

cena za cestu tam i zpět 9.900,-

Trasa

Praha - Livorno, Livorno - Praha

Cesta: Praha, Plzeň, Mnichov, Innsbruck, Verona, Bologna, Livorno

Vzdálenost:

1150 km, cca 14 hodin jízdy

Trajekty:

Trajekt Livorno – Golfo Aranci společnost Corsica Sardinie Ferries, jezdí denně, doba plavby cca 5 hod.,

Livorno - Olbia a zpět - společnost MOBY jezdí 4 x denně od poloviny května do půlky září

pozor ceny jsou různé, záleží na tom jak dlouho před odjezdem si lodní lístek zabukujete, samozřejmě nejdražší je to přesně v den odjezdu, navíc se může stát, že pro vás již nebude na trajektu místo

další důvod jet s námi - nemusíte se o nic starat

Stručné informace :

Sardinie je po Sicílii druhý největší ostrov středomoří. Leží na západ od Itálie, jižně od ostrova Korsika a na délku je dlouhý 267 km, na šířku 120 km, s celkovou rozlohou cca 24 000 km čtverečních. Povrch ostrova je mírně hornatý, ve středu Sardinie s nejvyšším vrcholem Punta Lamarmora (1834 m). Hlavním městem je Cagliari ležící na jižním pobřeží ostrova.

Východní část pobřeží Sardinie omývá Tyrhénské moře, které je částí Středozemního moře, ležící mezi Apeninským poloostrovem a ostrovy Korsika, Sardinie a Sicílie. Sardinské pláže jsou velmi různorodé - široké písečné, malé zátočinky, oblázkové pláže nebo skalnaté útesy a všechny jsou krásné. Zdejší pláže s křišťálovou vodou připomínající pláže Karibiku, jsou však barevnější a tyrkysová voda láká k potápění.

Na Sardinii žije asi 1,6 mil. obyvatel, z nichž 80 procent mluví sardinštinou, řečí podobnou italštině. Je velmi obtížné se mimo turistická střediska domluvit jinými jazyky. Ceny se velmi podobají pevninské Itálii, obecně lze říci, že sever ostrova je dražší, jih levnější. Ceny v srpnu stoupají až na dvojnásobek oproti ostatním letním měsícům.

Sardinie má středomořské klima, je zde teplo a prší málo, v průměru jeden den v měsíci - to platí pro léto trvající od května do října. Zimy jsou mírné s většími dešťovými srážkami. Sardinie je různorodá, najdete tu překrásné písečné pláže a turistická střediska, ale i divoce rozeklané útesy a opuštěné pláže, kde budete po celý den sami.

Kromě hřejivého slunce, dlouhých pláží a malebných zátok však Sardinie nabízí mnohé kulturní zajímavosti a památky. Před 3000 lety odolávali Sardové nájezdům nepřátel v kamenných obranných věžích, které jsou zde k vidění dodnes. Jmenují se Nuraghy a nachází se jich zde až 7000 a výrazně utvářejí vzhled ostrova. Fénický Tharros, sídliště z 8. století před naším letopočtem, později přestavěné Římany, dále mnoho románských kostelů a katedrála Santa Maria v mětsečku Alghero by neměly ujít vaší pozornosti.

Silniční síť na ostrově není špatná, pomalu se zlepšuje, staví se nové silnice, nicméně občas je cestování trochu dobrodružnější. O to je ale zábavnější.

Obzvláště ve vnitrozemí se dosud asfaltová silnice může změnit na silnici prašnou, až vám po chvíli zmizí zcela. V průvodci se dokonce můžete dočíst, že se nedoporučuje jezdit po úzkých cestách, které dost často mizí do ztracena, a občas bývá problém se otočit a vrátit. Ani stáda krav či ovcí korzujících přes cestu by vás neměla překvapit.

Sardinie

Ubytování:

Sardinie nabízí poměrně širokou škálu ubytovacích kapacit. Ponechat shánění ubytování na poslední chvíli je možné, ale nedoporučovali bychom to zejména v srpnu. Sardinie je především oblíbenou dovolenkovou destinací pro kontinentální Itálii, která má v srpnu dovolenou. Tomu odpovídají ceny, které mnohdy rostou až na dvojnásobek, a také počet lidí. Sardinie dále nabízí hustou síť kempů, které jsou poměrně slušně zařízené, ceny v nich se pohybují od 8 € za osobu. V srpnu však není problém najít kemp, kde budou požadovat i 20 € za osobu. Stanování ve volné přírodě je oficiálně zakázáno, nicméně není nijak neobvyklé a je možné

Další informace Vám na požádání rádi sdělíme.