Přeprava motorek a čtyřkolek do zajímavých lokalit

Desatero výhod cestování s námi »

Facebook

 
777 330 001 608 151 001
 
 
 

Korsika

Učiněný ráj pro motorkáře! Velmi vyhledávaná oblast, až 2 000 km projížděk tou nejúžasnější krajinou, kde budete tajit dech nad krásami tohoto ostrova.

Cena za cestu tam i zpět 9.900,-

Fotogalerie»

Trasa

  • Praha - Livorno, Livorno – Praha
  • Cesta: Praha, Plzeň, Mnichov, Innsbruck, Verona, Bologna, Livorno

Vzdálenost

1 150 km, cca 14 hodin jízdy

Trajekty


Trajekt Livorno – Bastia: společnost MOBY jezdí pouze 1x denně, doba plavby cca 4 hod, pozor ceny jsou různé, záleží na tom jak dlouho před odjezdem si lodní lístek zabukujete, samozřejmě nejdražší je to přesně v den odjezdu, navíc se může stát, že pro vás již nebude na trajektu místo.

Trajekt Livorno - Bastia: společnost Corsica Ferries jezdí cca 4x denně, doba plavby cca 4 hod , pozor ceny jsou různé, záleží na tom jak dlouho před odjezdem si lodní lístek zabukujete, samozřejmě nejdražší je to přesně v den odjezdu, navíc se může stát že, pro vás již nebude na trajektu místo.

Stručné info o Korsice

Korsika má rozlohu 8 722 km² a je po Sicílii, Sardinii a Kypru čtvrtým největším a nejhornatějším ostrovem Středozemního moře. Korsika je nazývána Pohořím v moři. Tvarem připomíná zaťatou pěst se vztyčeným palcem. Středem ostrova se táhne od severu k jihu horský masív mírně esovitého tvaru, jehož nejvyšším vrcholem je 2 706 metrů vysoká hora Monte Cinto. Na Korsice najdeme dalších 20 vrcholů, které svou nadmořskou výškou přesahují 2 000 metrů. Mezi nejznámější patří Paglia Orba 2 525 m, Monte Rotondo 2 622 m, Monte d´Oro 2 389 m, nebo Monte Incudine 2 136 m v pohoří Bavella, kde můžeme vidět led. Korsica měří ze své jižní strany k severní 183 kilometrů, od východu na západ pak maximálně 83 kilometrů. Rozměry ostrova svádějí k domněnce, že k jeho poznání stačí několik dní - opak je však pravdou! Korsická krajina se mění po každých pár kilometrech vzdálenosti nebo stovkách výškových metrů a nabízí velké množství přírodních, historických i kulturních zajímavostí, že ani během jedné dlouhé dovolené si nestihneme prohlédnout všechna zajímavá místa na ostrově. V korsickém hlavním hřebeni pramení všechny důležité řeky, z nichž nejdelší je řeka Golo (84 km). Z krajinářského hlediska jsou okouzlující divoké soutěsky, vymodelované v horských masívech erozní činností vodních toků - např. soutěsky Asco, Santa-Regina, Spelunca a Restonica. Kromě toho lze na ostrově spatřit četná malebná horská jezera, která leží povětšinou v plochých ledovcových muldách a jsou obklopena vlhkými horskými loukami a rašeliništi (Pozzines). K nejkrásnějším patří jezera Melo, Capitello, Nino, Creno a Orinte.

Města Korsiky

Ajaccio (hlavní město Korsiky) je hlavní město departmentu Corse du Sud, Bastia je hlavní město departmentu Haute Corse. Obě města jsou neustále ve vzájemné řevnivosti, ale skutečností je, že Bastia je nejvíce prosperující město ostrova a od 13. století také největší a nejdůležitější přístav Korsiky. Ajaccio naproti tomu slouží jako turistická destinace pro mnoho návštěvníků ostrova a současně je také sídlem správních orgánů včetně korsického parlamentu, Assamblée Corse, kde se řeší ostrovní problémy. V současné době je už většina obyvatel koncentrována do měst, vnitrozemské vesnice se vylidňují. Není tedy divu, že Korsika je se svými přibližně 200 tisíci obyvateli, z nichž 100 tisíc žije ve městech Bastia a Ajaccio, jedním z nejřidčeji osídlených ostrovů Středomoří.

Speloncato

Jak se domluvit na Korsice?

Anglicky, italsky, francouzsky. Kdo však ovládá korsičtinu - vyhrává.

Pro koho je Korsika vhodné místo?

Hlavně pro motorkáře! Na svých cestách můžete navštívit horské oblasti i krásné písečné pláže, vykoupat se a nasbírat nejrůznější mušle a škeble. Lze navštívit historické památky z doby kamenné, období starého Řecka a Říma.

Jídlo a pití

Korsičané berou jídlo a pití velmi vážně. Přesně v půl jedné po poledni nastává ve městech menší dopravní špička, to jedou Korsičané domů či do restaurací na svůj, většinou tříchodový, oběd.

Ubytování

Ubytovat se můžete prakticky kdekoliv, nebo vám ubytování můžeme zajistit my.

Stravování

Obědvat a večeřet můžete v restauracích, ceny jsou od 5 €, (sýrové talíře, polévka nebo zeleninové saláty). Denní menu pořídíte mezi 10 až 12 € a výše.

Počasí a průměrné teploty

Na pobřeží Korsiky převládá středomořské klima s mírnou zimou a horkým suchým létem. V zimě zde neklesají průměrné teploty pod 5 °C. Mrazy a sníh se objevují v pásmu do 1 500m, zde převládá horské klima, kdy teploty v zimě klesají hluboko pod bod mrazu.

DUBEN 17,6 °C
KVĚTEN 20,8 °C
ČERVEN 24,6 °C
ČERVENEC 27,5 °C
SRPEN 27,7 °C
ZÁŘÍ 25,4°C
ŘÍJEN 21,8 °C