Přeprava motorek a čtyřkolek do zajímavých lokalit

Desatero výhod cestování s námi »

Facebook

 
777 330 001 608 151 001
 
 
 

Elba

Další z ráje motorkářů!

Cena za cestu tam i zpět 9.900,-

Trasa

  • Praha – Livorno, Livorno – Praha
  • Cesta: Praha, Plzeň, Mnichov, Innsbruck, Verona, Bologna, Livorno,
  • dále cca 50km po vlastní ose do přístavního města Piombino
  • Vzdálenost tam: 1 180 km, cca 14 hodin jízdy

Odjezdy a příjezdy trajektů


Trajekt Pombino – Cavo cca 66 € za osobu a motocykl, další osoba cca 30 €.

Stručné informace

Elba je ostrov s bohatou historií a překrásnou přírodou, nacházející se v Tyrhénském moři. Rozprostírá se na ploše 223 km². Je dlouhý 24 km, v nejširším bodě dosahuje šířky 18 km a je vzdálen 10 km od pevniny. Z hlediska rozlohy je třetím největším ostrovem v souostroví Toskánska. Asi hodinová plavba na luxusním trajektu je předzvěstí toho nejlepšího, co můžete od přírody a citlivého zásahu lidské ruky očekávat.

Vysoké skály majestátně ční nad věčně zelenými piniemi a úbočími hor posetými cypřiši. Údolí jsou plná subtropické vegetace a malebná městečka uchovávají stopy po pradávné historii, kterou vytvářely po staletí národy Etrusků, Ligurů, Řeků, Římanů a v neposlední řadě i císař Napoleon. Z nejvyšší hory Monte Capanne (1 018 m n. m.), kam Vás dopraví lanová dráha, je možno spatřit francouzský ostrov Korsiku nebo tajuplný ostrov Montecristo. Písčité pláže střídají oblázkové a ke koupání láká křišťálově průzračné moře. Okolí Elby díky svému bohatému podmořskému životu, korálovým útesům a velkým hloubkám je rájem potápěčů z celé Evropy. Optimální velikost ostrova, členitost terénu a nádherné přírodní scenérie vytváří výborné podmínky pro cykloturistiku, turistiku, treking, windsurfing nebo mořský kajak.

Elba je proslulá i svými mimořádnými klimatickými podmínkami, naprosto odlišnými od kontinentu, které umožňují prodloužení turistické sezóny i do brzkých jarních a pozdních podzimních měsíců. Koupání a slunění v dubnu nebo v listopadu zde není nic nemožného. Mírné a stále počasí, zajímavá hornatá krajina, kamenná městečka připomínající dřívější slávu, skalnaté útesy střídají písčité pláže - to je ELBA. Ostrov, který je přímo stvořen pro Vás a Váš motocykl.

Doporučujeme navštívit

PORTOFERRAIO
Portoferraio je hlavním a zároveň nejvíce osídleným městem ostrova. Je to nádherné kamenné středověké přístavní město se spoustou památek. Na náměstí Pizza Napoleone stojí Villa dei Mullini, oficiální residence Napoleona Bonaparta. Dnes je z ní Napoleonovo muzeum.

Portoferraio

LACONA
Známé letovisko jižní části ostrova s dlouhou písčitou pláží a pozvolným vstupem do moře. V okolí městečka se nachází stále zelené kopce s bohatou středomořskou vegetací.

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ OSTROVA
Z Portoferraia směrem na západ se asi po 26 km dostaneme k menší obci Marciana (375 m) se zříceninou hradu, která stojí uprostřed kaštanových lesů. Odtud můžete vyjet lanovkou na nejvyšší horu ostrova - Monte Capanne.

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ OSTROVA
RIO MARINA je turistické městečko s malým, ale krásným přístavem. Je obklopeno kopci s červenou zemí, která je bohatá na železo. Nachází se zde povrchové doly na železnou rudu, kde se dnes již netěží, a doly jsou zpřístupněny pouze pro turisty .

Za pozornost stojí malé přístavní městečko PORTO AZZURRO u tmavomodrého zálivu, podle kterého dostalo své jméno. Městečko je obehnáno hradbami, které v 17.století vystavěli Španělé.

CAPALIVERI je hornické a vinařské městečko ležící na jihovýchodním podhůří ostrova.