Přeprava motorek a čtyřkolek do zajímavých lokalit

Desatero výhod cestování s námi »

Facebook

 
777 330 001 608 151 001
 
 
 

Chorvatská riviéra

Kdo by neznal překrásnou chorvatskou riviéru, nekonečné pohledy na moře s nekonečnými zatáčkami jakoby stvořenými pro pohodovou jízdu na motocyklu. Při svých jízdách se můžete kdekoliv zastavit, vykoupat se a zažít tak nádheru Jaderského moře. Cestou zažijete výjezdy do vysokých skal s úžasnými vyhlídkami na moře. Na svých cestách můžete zavítat na některý z mnoha chorvatských ostrovů, např. Hvar, Korčula, Brač, Krk, atd... Dále doporučujeme navštívit Národní park Plitvická jezera – hezká projížďka do vnitrozemí, přibližně 150 km od chorvatské riviéry.

Cesta

  • Praha – Brno – Vídeň – Graz – Maribor – Rieka
  • Vzdálenost: 977 km, čas jízdy cca 12 hod

Ubytování

Cestou se můžete ubytovat ve kterémkoliv privatu, kterých je kolem cest mnoho. Ubytování na jednu noc v privátech nebo v menších penzionech se pohybuje okolo 15 € za osobu.

Stravování

Při Vašich toulkách na motocyklu doporučujeme večer po jízdě popít místní pivo Karlovačko, jejich tradiční víno Prošek, nebo zakusit trochu tvrdší Rakie. V supermarketech lze koupit jídlo stejně levně jako u nás, v restauracích je samozřejmě trochu dráž, ale kdo by to neznal.

Doporučujeme navštívit

Důležité kulturně-historické památky: světové chráněné památkové dědictví (UNESCO) – Trogir, Split, Dubrovník; památkové celky – Solin (antický a raně křesťanský komplex), Korčula, Hvar, Ston, Diokleciánův palác ve Splitu, katedrály v Zadaru, Dubrovníku, Trogiru, Hvaru, Šibeniku; národní parky – Paklenica, Kornatské souostroví, Krka, ostrov Mljet; přírodní parky – Telašćica, dalmatská část Velebitu, Biokovo; vodopády – Rošský vodopád a Skradinský buk na řece Krka, vodopád Krkić u Kninu (pramen řeky Krka, geomorfologicko-hydrologická rezervace); kaňony – Zrmanje a Čikole (geomorfologicko-hydrologická rezervace); řeky Krky a Cetiny (chráněné krajinné oblasti); pláž Zlatý mys (Zlatni rat) v Bolu na ostrově Brač a Červené a Modré jezero u města Imotski (geomorfologická přírodní památka); lesopark Marjan nad Splitem, delta řeky Neretvy), Bačinská, Biograd na Moru – město s bohatou historií, kde bývávali korunováni chorvatští králové.

Na milovníky přírody zde čekají dokonce čtyři národní parky: Národní park Kornaty, Krka, Paklenica a Severní Velebit. V Šibeniku je neobyčejně krásná středověká katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov). Jde o jednu z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku, nejcennější dílo přechodu gotiky v renesanci v celém Chorvatsku.

Chorvatská riviéra

Další informace Vám v případě zájmu rádi sdělíme! Těšíme se na Vás!